Kredyt mieszkaniowy bez BIKu – doradca z Katowic radzi

kredyt mieszkaniowy KatowiceBIK to zmora każdego kto kiedykolwiek miał problem ze spłacaniem kredytu bankowego. Niezależnie od tego czy chodzi o spóźnienia w spłacaniu miesięcznej raty, czy może też o problemy ze spłaceniem części kredytu, ponaglanie przez windykację, a nawet wizytę komornika.

Jeśli któraś z powyższych historii przytrafiła Ci się przy spłacie kredytu bankowego, to na 99% jesteś na liście Biura Informacji Kredytowej jako nierzetelny klient. Co to oznacza? Banki nie mają do Ciebie zaufania i większość z nich odrzuci Twój wniosek o kredyt, a tym bardziej kredyt mieszkaniowy, który zaciągamy na 5, 10, 20, a nawet 30 lat.

Czy istnieje kredyt mieszkaniowy bez BIKu

Na próżno szukać ofert w bankach komercyjnych, gdyż te przekreślą nas w pierwszej kolejności. To samo będzie tyczyło się banków spółdzielczych, które delikatnie dobierają swoich klientów. Nawet jeśli jest jakaś oferta kredytu mieszkaniowego bez BIK, to oferta ta będzie bardzo niekorzystna. Nie możemy mieć pretensji do instytucji finansowej, które podejmuje duże ryzyko podpisując umowę z klientem, który ich zdaniem może być ryzykowny.

Czy zatem każdemu komu podwinęła się noga, bezpowrotnie traci możliwość na uzyskanie kredytu mieszkaniowego? Otóż nie, jest na to rozwiązanie, które doradził nam pewien doradca kredytów mieszkaniowych z Katowic, a polega ono na tym aby najpierw oczyścić się z BIKu. Wielu przedstawicieli kredytowych zajmuje się tym osobiście, ale istnieją także firmy, które specjalizują się w takich przedsięwzięciach. Czyszczenie BIKu to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych (w zależności od tego co mamy na sumieniu), a następnie po oczyszczeniu naszego profilu, możemy podejść do składania wniosku o kredyt mieszkaniowy.

W samych Katowicach z usług naszego informatora korzysta przeszło 30 osób, z których większa część bez najmniejszych przeszkód otrzymuje kredyt mieszkaniowy na korzystnych warunkach. Zatem warto skorzystać z takiej opcji i cieszyć się zdolnością kredytową, bez zbędnych paragrafów i obostrzeń.

Jak nie trafić do BIK?

Podobno łatwiej zapobiegać niż leczyć, dlatego przestrzegamy każdego kto planuje zaciągnąć kredyt bankowy, że bardzo ważne jest regularne spłacanie rat. Jeśli mamy jakikolwiek problem ze spłatą raty, warto skontaktować się z bankiem. W ŻADNYM wypadku nie należy unikać telefonów, wyrzucać listów i ponagleń, ponieważ takie rozwiązanie nie prowadzi do niczego dobrego. Wiele banków oferuje możliwość zawieszenia rat, obniżenia (wydłużenia czasu kredytowania) i kilka innych możliwości, które mogą nam pomóc w problemowej sytuacji.

A zatem powodzenia!

One thought on “Kredyt mieszkaniowy bez BIKu – doradca z Katowic radzi

  1. Tak, BIK to zmora dla niektórych, ale okazuje się, że nie taka straszna. Nawet CI, którzy mają złą historię kredytową, jeżeli spełnią odpowiednie warunki – mają okazję ją polepszyć. W jaki sposób? Można część historii kredytowej wyczyścić – wiadomo, na warunkach pewnych. Dlatego jako rzetelna firma, zapraszam tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *