Kredyt hipoteczny Katowice – czy warto brać lokalnie?

kredyt hipoteczny katowiceJesteś z Katowic lub okolic i interesuje Cię kredyt hipoteczny? Niezależnie czy potrzebujesz 200 000 zł czy okrągłego miliona, zobacz poniższy wpis, gdyż mamy nadzieję, że będzie on dla Ciebie ciekawą inspiracją, a także rozwieje Twoje wątpliwości na wiele kwestii związanych z kredytem hipotecznym.

Chcesz kredyt przez internet czy u doradcy w Katowicach?

Tę kwestię warto rozważyć już na samym początku. Cała sprawa polega na tym, że decydując się na kredyt hipoteczny w Katowicach, czyli bezpośrednio u doradcy. Znajdujesz takiego doradcę finansowego lub przedstawiciela banku, a ten przedstawia Ci ofertę i przeprowadza Cię przez całą procedurę zaciągania kredytu.

Kolejną opcją jest zaciąganie kredytu hipotecznego przez internet. W tym przypadku nie ma znaczenia czy kredyt hipoteczny w Katowicach, Warszawie czy Krakowie. cała procedura wygląda następująco: znajdujemy interesujący nas bank na podstawie porównania ze sobą wielu ofert. Następnie wypełniamy wniosek (możemy też wypełnić kilka wniosków, gdyż do momentu podpisania umowy, żaden wniosek wysłany przez internet nie jest wiążąco. Prawnie to tylko wyrażenie chęci na przedstawienie oferty). Po odebraniu takiego wniosku, bank zdecyduje czy wstępnie kwalifikujemy się do kredytu hipotecznego, czy też nie. Jeśli mamy potencjał (bank oceni to na podstawie wysłanego wniosku, który zawiera między innymi oświadczenie o zarobkach. Oświadczenie – nie zaświadczenie). Kolejną rzeczą jest przydzielenie nam doradcy, będącego tym samym przedstawicielem banku.

Przedstawiciel banku skontaktuje się z nami, najczęściej drogą telefoniczną, zaproponuje spotkanie, która będzie dokładnym ustaleniem na jakim kredycie hipotecznym nam zależy, jakiej nieruchomości będzie dotyczyć kredyt (mieszkanie, dom, budowa itd.). Kolejnym krokiem do otrzymania kredytu hipotecznego, będzie zgromadzenie niezbędnych dokumentów. Kredy mieszkaniowy to niestety masa formalności, których należy dopełnić. W końcu w grę wchodzą ogromne sumy. Mamy o tyle korzystną sytuację, że doradca finansowy jest osobą odpowiedzialną za całą procedurę. Można powiedzieć kolokwialnie, że przeprowadzi nas przez kredyt hipoteczny za rękę.

Dlaczego warto zaciągać kredyt hipoteczny przez internet?

1. Nieporównywalnie większa oferta i różnorodność banków i innych instytucji finansowych, które pożyczą kredyt nawet:

– zadłużonym w BIK,
– bezrobotnym,
– osobom bez zabezpieczenia,
– osobom bez wkładu własnego.

2. Częste „promocje” obejmujące zaciąganie kredytu hipotecznego przez internet.

3. Możemy na spokojnie i bez presji przejrzeć i porównać oferty banków.

A zatem zastanów się jakie rozwiązanie wybierasz Ty, czy interesuję Cię tylko i wyłącznie stacjonarny kredyt hipoteczny Katowice i okolice, czy może warto spojrzeć nieco szerzej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *